Sieci gazowe wysokiego ciśnienia

Sieci gazowe wysokiego ciśnienia – tryb administracyjny, a specustawa

15/04/20

Gaz to jeden z głównych obszarów naszej działalności rozwijany nieustannie od roku 2012, w którym rozpoczęliśmy realizację pierwszego projektu gazowego tj. gazociągu w/c DN500 MOP8,4 MPa, odcinek węzeł Gałów–węzeł Kiełczów.

 

Od tego czasu staliśmy się wiodącym biurem projektowym w obszarze gazu i LNG, a naszym doświadczeniem i fachową wiedzą chcemy się dzielić z innymi. Dlatego nasza koleżanka Aleksandra Imiołek, dyrektor projektów gazowych w Antea Polska S.A. napisała artykuł pn. „Budowa sieci gazowych – przepisy i uwarunkowania”.

„Realizacja inwestycji liniowych celu publicznego w Polsce takich jak sieci gazowe jest procesem niezwykle złożonym. Brak ułatwień inwestycyjnych na poziomie ustawowym może doprowadzić do sytuacji, w której Inwestorzy zmuszeni będą do ograniczenia zakresu swoich inwestycji, do odłożenia ich w czasie bądź ostatecznie do ich zaniechania. Dzięki zastosowaniu specjalnych regulacji prawnych tzw. specustaw proces inwestycyjny może być sprawny i skuteczny.”

Jakie przepisy obowiązują przy budowie sieci gazowych wysokiego ciśnieni w Polsce? Czym różni się realizacja inwestycji w zwykłym trybie administracyjnym od realizacji w ramach specustawy? O tym przeczytacie na:

http://www.inzynierbudownictwa.pl/biznes,prawo,artykul,budowa_sieci_gazowych_-_przepisy_i_uwarunkowania,12767

Zachęcamy do lektury.