Antea Group opracuje Wstępną Koncepcję Przestrzenno-Techniczną dla Odry swobodnie płynącej w zakresie części III

Antea Group opracuje Wstępną Koncepcję Przestrzenno-Techniczną dla Odry swobodnie płynącej w zakresie części III

28/10/19

Antea Group podpisała z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. umowę na opracowanie Wstępnej Koncepcji Przestrzenno-Technicznej dla Odry swobodnie płynącej w zakresie Części III tj. dla odcinka od ujścia rzeki Nysa Łużycka do miejscowości Ognica, zakładającej budowę stopni wodnych w celu uzyskania klasy żeglowności Va.

Umowa zakłada  m.in. przeprowadzenie analiz wstępnych uwarunkowań środowiskowych oraz opracowanie wielowariantowych kompozycji stopni wodnych. W ramach usługi Antea Group będzie również odpowiedzialna za określenie zakresu niezbędnych działań dla dostosowania szlaku żeglownego Odrzańskiej Drogi Wodnej na odcinku od ujścia rzeki Nysa Łużycka do miejscowości Ognica do klasy żeglowności Va.

Powstałe w wyniku realizacji zamówienia dokumentacje wykorzystane będą na potrzeby projektu Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej, dokumentu wymaganego przez art. 42a ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r., o żegludze śródlądowe w odniesieniu do drogi wodnej rzeki Odry wraz z nowo projektowanymi odcinkami: Kanałem Śląskim i polskim odcinkiem połączenia Dunaj-Odra-Łaba.